úterý, 20. 10.

Ohlášky 20. neděle v mezidobí – 17. srpna

Aktuální od 17. října 2020 do 24. října 2020 (Aktuality)

29. neděle v mezidobí

• Od středy 14. října jsou povoleny aktivity ve vnitřních prostorách do šesti osob a toto opatření se vztahuje i na bohoslužby. Proto budou bohoslužby v sobotu a v neděli v 7,00 (v sobotu bude úmysl ze čtvrtku a v neděli úmysl z neděle). Na bohoslužby je nutné se zaregistrovat: zájemci o účast pošlete knězi den předem mezi 17 a 18h sms na číslo 731 193 985, kde uvedete jméno a počet lidí. 2 místa jsou vyhrazena pro rodinu, která má zadaný úmysl a 3 místa jsou pro ostatní věřící. Rodina, která má zadaný úmysl, se musí také ve stanoveném čase (mezi 17 a 18h den předem) zaregistrovat, jinak bude účast na bohoslužbě nabídnuta ostatním. Prosím, v účasti na bohoslužbách se postupně střídejme.
  • Kvůli zavření základních škol nebude vyučování náboženství.
  • Tak jako na jaře v době omezení budou na farních stránkách k dispozici nedělní kázání.
  • Epidemiologická opatření se mohou měnit, proto prosím sledujte informace na farních webových stránkách a na vývěsce u kostela.
  • V sobotu bude bohoslužba v 7,00 v kostele a bude za živou a zemřelou rodinu Plačkovu z Martinova
  • Příští neděli bude bohoslužba v 7,00 a bude za Gertrudu Kubulákovou a manžela Josefa. Na obě bohoslužby je nutné se dopředu registrovat, jak bylo vysvětleno výše.
  • V sobotu, úterý a ve čtvrtek ve 20,00 je na tomto odkazu přenášena modlitba růžence z kaple biskupství, kterou vede apoštolský administrátor Martin David.

Plán nejbližších farních aktivit

Aktuální od 22. května 2020 do 31. prosince 2020 (Aktuality)

Z důvodu epidemiologické situace nebude až do odvolání farní kavárna, vzdělávání dospělých, nebudou bohoslužby zaměřené pro děti a děti nebudou během nedělní bohoslužby chodit do kruhu během modlitby Otčenáš.

• Neděle 15. listopadu
  • Sbírka „Den Bible“.
  • Sobota 21. listopadu (mimořádně o týden později)
    Mše sv. v kapli v Děhylově (16,00) a Dobroslavicích (17,00).
  • Neděle 22. listopadu:
    Začínají se zapisovat úmysly na bohoslužby na první pololetí roku 2021.
  • Neděle 29. listopadu
    Sbírka na opravy. Žehnání adventních věnců.
  • Sobota 12. prosince
    Mše sv. v kapli v Děhylově (16,00) a Dobroslavicích (17,00).
  • Čtvrtek 24. prosince
    Štědrý den. „Půlnoční“ v 22,00.
  • Pátek 25. prosince
    Boží hod vánoční. Sbírka na opravy.
  • Sobota 26. prosince:
    Sv. Štěpána
  • Neděle 27. prosince
    Sv. Rodiny.
  • Čtvrtek 31. prosince:
    Bohoslužba v 15,30. Přehled hospodaření za uplynulý rok.
  • .

Praktické informace ohledně křtů, svateb a pohřbů

Aktuální od 7. listopadu 2019 do 31. prosince 2020 (Aktuality)

Křest dětí

Křest znamená začlenění do církve. Při křtu dětí jejich rodiče slibují, že je vychovají ve víře. Nemá smysl žádat o křest pouze proto, že chceme „hezký obřad v souvislosti s narozením dítěte“. Děti se křtí v té farnosti, kde jejich rodiče patří (jednoduše řečeno: kde rodiče chodí pravidelně do kostela).

Ke křtu rodiče vybírají dítěti kmotra. Měl by to být člověk opravdu věřící a ve své víře zakotvený. Úlohou kmotra je pomáhat rodičům s vedením dítěte ke vztahu s Bohem. Křest přicházejí domlouvat zásadně rodiče, ne babička nebo dědeček. Přijďte se domluvit cca. 2 měsíce před termínem, kdy křest zamýšlíte. Křty bývají v neděli po mši sv., která je v 9:00.

Církevní sňatek

Církevní sňatek uzavírají snoubenci, kteří mají úmysl svou víru praktikovat v každodenním životě.

Máte-li zájem uzavřít církevní manželství, přijďte se domluvit nejméně půl roku před zamýšleným sňatkem. Je třeba domluvit termín, aby vyhovoval snoubencům i knězi. Před uzavřením svátosti manželství probíhá příprava.

Křesťanský pohřeb

Pokud někdo z Vašich blízkých zemře a Vy si přejete, aby měl církevní pohřeb (případně pokud to bylo přání zesnulého), prosím, nejprve si domluvte termín pohřbu s místním duchovním P. Pavlem Moravcem (stačí telefonicky - číslo je 731 193 985). Pokud by se stalo, že již budete mít termín dopředu domluvený bez kněze, je docela možné, že on Vám v tomto čase nebude moci vyhovět. Vzhledem k dalším povinnostem duchovního správce jsou pro pohřby vyhrazeny pondělní a čtvrteční odpoledne, naopak v neděli a ve středu pohřby nebývají.

Křesťanský obřad pohřbu má svá pevná pravidla, která nelze měnit. V kostele proto není možné např. pouštět reprodukovanou hudbu. Máte-li zájem, můžete napsat stručný životopis zesnulého a kněz jej v závěru obřadu přečte.

Církev nestanovuje poplatky za smuteční obřad. Jsme však vděční za příspěvek na pokrytí nákladů na provoz kostela, které v souvislosti s pohřbem vznikají (elektřina, topení, svíce, úklid atd.). Tento příspěvek je formou Vašeho finančního daru, který můžete knězi dát před nebo po pohřbu. Na tento dar lze vystavit potvrzení pro účely odpočtu výše daru ze základu daně.

Intence

Úmysly na bohoslužby (intence) se zapisují v polovině listopadu a května vždy na následující pololetí, termín je uveden v ohláškách. Je dobré si termín pohlídat, neboť úmysly na bohoslužby bývají během 14 dnů obsazené.