úterý, 11. 8.

Aktuální od 17. července 2020 do 25. července 2020 (Aktuality)

16. neděle v mezidobí – 19. července

• Od 17.7 jsou pro Moravskoslezský kraj povoleny akce do 100 účastníků. Proto budou od neděle 19.7 až do odvolání v neděli opět dvě bohoslužby – v 8,00 a v 10,00 (při pouti 26.7 v 8,00 a v 10,30)
  • V neděli 19.7 bude bohoslužba v 8,00 za Oldřicha Cholevu, živou a zemřelou rodinu a bohoslužba v 10,00 bude na úmysl dárce.
  • Roušky je opět nutné mít na sobě při všech bohoslužbách (i během týdne).
  • Při vchodu do kostela si musí účastníci bohoslužby vydezinfikovat ruce.
  • Při pozdravení pokoje si nadále nepodávejme ruce, ale symbolicky se vzájemně ukloňme.
  • I nadále prosím přijímejme eucharistii na ruku.
  • Zpovídá se v neděli po druhé bohoslužbě a ve čtvrtek po bohoslužbě v sakristii.
  • Ve čtvrtek bude bohoslužba v 17,30 v kostele a bude za Emila Solicha a rodiče z obou stran
  • V sobotu je svátek sv. Jakuba, patrona našeho kostela. Bohoslužba bude v 8,00 a bude za Marii Pavelkovou, manžela, syna a dcery
  • Příští neděli je plesenská pouť. Jako v uplynulých letech budou dvě bohoslužby. Hlavním celebrantem bude P. Petr Fiala, vojenský kaplan Armády ČR.
  • V 8,00 bude bohoslužba za farníky. V 10,30 bude bohoslužba za Boženu a Arnošta Walderovy, syna Tomáše, živou a zemřelou rodinu.
  • Ve 14,30 bude v kostele tichá adorace a svátostné požehnání.
  • Vzhledem k hygienickým opatřením se příští neděli nebudou po bohoslužbách rozdávat koláče.
  • Děkujeme všem, kteří přišli v pátek pomoci s velkým úklidem kostela a jeho okolí.