neděle, 13. 6.

Vyhodnocení Tříkrálové sbírky 2010

Aktuální od 2. března 2010 do 5. března 2010 (Aktuality)

„Velké věci se často rodí z maličkostí. I Vy, koledníci a koledníčci, zdánlivě konáte malou věc, když se zapojíte do sbírky, která se na památku vánočních událostí nazývá TŘÍKRÁLOVÁ. Díky ní je pomoženo mnoha lidem k odstranění bolesti a utrpení. Stejně jako bibličtí mudrci, i Vy se vzdáváte tepla a pohodlí, svých domovů, a přinášíte poselství lásky, radosti a naděje …“.

Těmito pěknými slovy v dopise všem koledníkům poděkovali biskup Mons. F. V. Lobkowicz a ředitel Diecézní charity Mgr. Lukáš Curylo.

A jak tato ušlechtilá a záslužná akce proběhla letos v našem obvodu? Stejně jako v uplynulých letech ji zajišťovaly celkem čtyři skupinky:

1. skupinka – paní Zdeňka Schlossarková, pan Jan Schlossarek a pan Bohumil Lehen;
2. skupinka
– pan Pavel Mikolajek s dětmi – Janem Mikolajkem, Barborou Kratochvílovou a Jakubem Kratochvílem;
3. skupinka
– pan Pavel Mikolajek s mládeží – Markem Čechem, Barborou Čechovou a Janou Chaloupkovou;
4. skupinka
– Ing. Lubomír Mihálik, Mgr. Jaromíra Miháliková s dětmi – Petrem Laňkou, Silvií Romanovou Lucií Mydlarčíkovou.

V Plesné bylo celkem vykoledováno 37.797,- Kč, což je o 1.624,- Kč více než v roce 2009. Za celou plesenskou farnost 90.926,- Kč; za Charitu Ostrava celkem 1.214.344,- Kč, tedy o 51.000,- Kč více oproti loňsku. K čemu budou tyto finanční prostředky využity, jsme byli informováni v PLESU č. 5 v prosinci minulého roku.
Děkujeme všem občanům, kteří dle svého uvážení a svých možností přispěli na tuto krásnou celostátní akci. Vřelý a upřímný dík rovněž patří všem koledníkům, kteří jako vyslanci potřebných vyšli do ulic prosit o dar na pomoc lidem v nouzi.

Ing. Jaromír Kňura

Charitativní novoroční koncert

Aktuální od 3. ledna 2010 do 17. ledna 2010 (Aktuality)

Dne 3.1.2010 Dobrovolnické centrum Adra v Ostravě uspořádalo "Charitativní novoroční koncert" v kostele sv. Jakuba v Plesné.

Více se dočtete na stránkách dobrovolnického centra ADRA Ostrava.

předchozí 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39