středa, 17. 10.

Církevní sňatek

Aktuální od 27. července 2016 do 31. prosince 2020 (Ostatní informace)

Církevní sňatek uzavírají snoubenci, kteří mají úmysl svou víru praktikovat v každodenním životě, modlit se a žít podle křesťanských zásad. Proto se svátost manželství smí udělit snoubencům, kteří jsou věřící, navštěvují bohoslužby v kostele a mají v úmyslu uzavřít před církví nerozlučné manželství na celý život.

Nemá smysl žádat o pouhý obřad sňatku v kostele (např. proto, že je to v kostele „pěknější“, nebo proto, že do kostela sice nechodíme, ale jeden ze snoubenců byl jako malé dítě pokřtěn).

Máte-li zájem uzavřít církevní manželství, přijďte se domluvit nejméně půl roku před zamýšleným sňatkem. Je třeba domluvit termín, aby vyhovoval snoubencům i knězi. Před uzavřením svátosti manželství probíhá příprava.