Sloužil jsem Bohu se slzami a ve zkouškách. (Sk 20,19)
úterý, 14. 5.

Aktuální bohoslužby, aktivity a online přednášky

Aktuální od 21. května 2022 do 31. července 2024 (Aktuality)

• Čtvrtek 16.5
    17,45: Bohoslužba za zemřelé rodiče a sourozence a dar zdraví pro živou rodinu.
  • Neděle 19.5 (Seslání Ducha sv.)
    8,00: V sakristii se zapisují úmysly na bohoslužby na druhé pololetí letošního roku.
    8,30: Tichá adorace v kostele
    9,00: Bohoslužba za manžela Jana Růžičku, sourozence, zemřelou rodinu, Oldřicha Hudečka a za dar zdraví pro živou rodinu.
    Sbírka na Charitu.
    Vajíčka na vaječinu prosím doneste (pokud možno) ráno na bohoslužbu.
    14,30: Májová pobožnost a svátostné požehnání. Poté vaječina na farní zahradě. K posezení prosím také doneste buchty.
    Výklad biblických textů slavnosti Seslání Ducha sv. si můžete poslechnout na tomto odkazu.
    Na těchto odkazech si můžete přečíst podrobnější výklad
    prvního čtení, druhého čtení a evangelia (převzato z webu České biblické společnosti).
  • Středa 22.5
    18,00: Májová pobožnost v kapli v Děhylově
  • Čtvrtek 23.5
    17,45: Bohoslužba za Václava Mikolajka k nedožitým devadesátým narozeninám, rodiče z obou stran, za živou a zemřelou rodinu a P. Vavřince Mitáčka.
  • Neděle 26.5 (Nejsv. Trojice.)
    8,30: Tichá adorace v kostele
    9,00: Bohoslužba na úmysl dárce.
    Sbírka na opravy.
    Na těchto odkazech si můžete přečíst podrobnější výklad
  • Středa 29.5
    18,00: Májová pobožnost v kapli v Děhylově
  • Čtvrtek 30.5
    17,45: Bohoslužba na úmysl dárce.
  • Neděle 2.6 (Těla a Krve Páně)
    8,30: Tichá adorace v kostele
    9,00: Bohoslužba za rodinu Bochňákovu a Rotreklovu.
    Po bohoslužbě bude eucharistický průvod kolem kostela.
    Výklad biblických textů slavnosti Seslání Ducha sv. si můžete poslechnout
    na tomto odkazu.
  • Příští popularizační přednáška bude v září.
  • Příští farní kavárna bude v neděli 23. června.
  • Příští bohoslužba pro děti bude v neděli 23. června.

Další informace

• Podrobnější rozbor nedělních čtení a evangelia od Českého katolického biblického díla si můžete přečíst na tomto odkazu.
  • Máme možnost zapojit se do charitativní pomoci organizace Mary´s meals, která zajišťuje, aby děti, které v chudých zemích chodí do školy, dostaly alespoň jedno jídlo denně. Díky tomuto projektu se pomohlo již 2 430 000 dětem. Stačí málo – pro jedno dítě stačí částka 550 Kč. Vzadu v kostele (na stolečku před zpovědnicí) jsou umístěny letáčky s popisem, jakým způsobem je možno přispět. Jsou tam i k dispozici zdarma knihy popisující vznik celého projektu a informace o jeho tvůrci. Všem, kteří pomohou velké Pán Bůh zaplať.
  • Sbírka použitých svící a vosku pro Ukrajinu pokračuje i nadále -  staré svíce a vosk můžete odevzdat do krabice v sakristii. Svíce budou poté přepraveny na Ukrajinu, kde poslouží lidem ve válečných zónách pro ohřev jídla a nouzové osvětlení.

Rozbory biblických textů jednotlivých nedělí a jiné přednášky o Bibli

Krátké přednášky si můžete poslechnout kliknutím na název. Přednášky se přehrávají na kanálu You Tube.