úterý, 22. 10.

Ohlášky 20. neděle v mezidobí – 17. srpna

Aktuální bohoslužby, aktivity a online přednášky

Aktuální od 21. května 2022 do 31. července 2025 (Aktuality)
  • Od 10. září probíhá oprava věže kostela, která potrvá minimálně do konce listopadu. V této době bude prostor kolem kostela oplocený a z bezpečnostních důvodů nebude možné projít po schodech a dále po chodníku na hřbitov. Schody a cesta ke hřbitovu budou přístupné pouze v neděli a v době svateb a pohřbů, kdy bude otevřen hlavní vchod. Na ostatní bohoslužby během týdne se bude chodit bočním vchodem.
  • Neděle 20.10 (29. neděle v mezidobí – výročí posvěcení kostela)
    8,30: Tichá adorace v kostele
    9,00: Bohoslužba za farníky, kněze a dobrodince našeho chrámu sv. Jakuba k výročí jeho posvěcení.
    Sbírka na misie.
    Výklad biblických textů 29. neděle v mezidobí si můžete poslechnout na tomto odkazu.
  • Čtvrtek 24.10
    14,00: Pohřeb pana Ericha Kučery
    16,45: Bohoslužba za nemocnou Terezku a její rodinu.
  • Neděle 27.10 (30. neděle v mezidobí)
    8,30: Tichá adorace v kostele
    9,00: Bohoslužba za Jaroslava Osmančíka, manželku, živou a zemřelou rodinu a za duše v očistci.
    Výklad biblických textů 30. neděle v mezidobí si můžete poslechnout na tomto odkazu.
  • Čtvrtek 31.10
    16,45: Bohoslužba za Ludmilu Hrubou, manžela a rodiče a za Boží ochranu pro živou rodinu.
  • Pátek 1.11 (Všech svatých)
    16,45: Bohoslužba za Marii Kapsovou, manžela, rodiče a živou rodinu.
    Na těchto odkazech si můžete přečíst podrobnější výklad prvního čtení, druhého čtení a evangelia (převzato z webu České biblické společnosti).
  • Sobota 2.11 (Památka zesnulých)
    9,00: Bohoslužba za dar Božího milosrdenství a spásy pro naše zemřelé.
    Po bohoslužbě dušičková pobožnost na hřbitově.
  • Neděle 3.11 (31. neděle v mezidobí)
    8,30: Tichá adorace v kostele
    9,00: Bohoslužba za Břetislava Kusyna, rodiče z obou stran a za rodinu Hajdukovu a Pastorovu.
    Bohoslužba zaměřená pro děti.
    Po bohoslužbě farní kavárna.
    Výklad biblických textů 31. neděle v mezidobí si můžete poslechnout na tomto odkazu.
    Na těchto odkazech si můžete přečíst podrobnější výklad
  • Příští popularizační přednáška „Agrese a prosociální jednání“ bude v neděli 17. listopadu v kostele.
  • Úmysly na bohoslužby na první pololetí roku 2025 se budou zapisovat od neděle 24. listopadu od 8,00 v sakristii.
  • Příští farní kavárna bude v neděli 1. prosince.
  • Příští bohoslužba pro děti bude v neděli 1. prosince.

Další informace

• Výsledky sčítání návštěvníků kostela za naši farnost jsou k dispozici na tomto odkazu.
  • Na podzim letošního roku probíhá oprava fasády věže kostela, která je zvláště ze severní strany viditelně poškozená. Proběhla konzultace s památkovým úřadem a ve výběrovém řízení s asistencí biskupství byla vybrána firma s cenou opravy 1 692 657 Kč. Tato částka převyšuje naše možnosti, a proto jsme požádali o dotaci krajský úřad. Všechny sbírky na opravy nyní tedy půjdou na opravu fasády věže. Děkujeme za vaše dary.
  • Ve dnech 26.3.2025-1.4.2025 se koná národní pouť do Říma ve svatém roce. Biskupství organizuje cestu do Říma ve spolupráci s dvěma cestovními kancelářemi. Nabídky jsou k dispozici na tomto odkazu. Kvůli možnému zvýšení cen je vhodné, aby se zájemci přihlásili se co nejdříve.
  • Webové stránky diecéze s aktuálními informacemi: www.doo.cz
  • Webové stránky diecézních center s přehledem aktuálních pořádaných akcí jsou k dispozici na těchto odkazech:
    Centrum pro rodinu a sociální péči
    Aktivity pro seniory
    Centrum pro mládež (informace k setkání mládeže s o. biskupem 22.-24/11; informace ke kurzu Liturgy for YOUth – liturgie pro mladé)
  • Náměty k aktuálnímu roku modlitby
  • Informace ke Svatému roku 2025
  • Máme možnost zapojit se do charitativní pomoci organizace Mary´s meals, která zajišťuje, aby děti, které v chudých zemích chodí do školy, dostaly alespoň jedno jídlo denně. Díky tomuto projektu se pomohlo již 2 430 000 dětem. Stačí málo – pro jedno dítě stačí částka 550 Kč. Vzadu v kostele (na stolečku před zpovědnicí) jsou umístěny letáčky s popisem, jakým způsobem je možno přispět. Jsou tam i k dispozici zdarma knihy popisující vznik celého projektu a informace o jeho tvůrci. Všem, kteří pomohou velké Pán Bůh zaplať.
  • Podrobnější rozbor nedělních čtení a evangelia od Českého katolického biblického díla si můžete přečíst na tomto odkazu.
  • Sbírka použitých svící a vosku pro Ukrajinu pokračuje i nadále -  staré svíce a vosk můžete odevzdat do krabice v sakristii. Svíce budou poté přepraveny na Ukrajinu, kde poslouží lidem ve válečných zónách pro ohřev jídla a nouzové osvětlení.

Rozbory biblických textů jednotlivých nedělí a jiné přednášky o Bibli

Krátké přednášky si můžete poslechnout kliknutím na název. Přednášky se přehrávají na kanálu You Tube.

• Krátké zamyšlení nad nedělními biblickými texty si také můžete poslechnout na Jezuitském podcastu.
  • Podcast o dění v církvi Ecclesia podcast přináší rozhovory se zajímavými osobnostmi z církevního prostředí.
  • Návod jak číst Bibli je k dispozici na tomto odkazu.